Leczenie Duphastonem przy nieregularnych miesiączkach

Witam,Mam 20 lat, nigdy nie współżyłam(jedynie petting) mam nieregularny okres (ok. 1,5 r), zdarza się, że okresu nie mam 2 miesiące. Ogólnie nie narzekam na żadne dolegliwości, jestem zdrową osobą. Miałam robioną-cytologie=2 gr, -bad. krwi=w porządku, -bad. moczu=obecne nieliczne krwinki, -usg narządów=lewy jajnik ok, prawy-podejrzenie PCO., -TSH=ok,teraz muszę zrobić kolposkopie i lekarz przepisał mi duphaston 2x1, 5 dni a potem vibin, gdy wystąpi krwawienie-czy to dobra decyzja lekarza?

Renata GrzechociĹska

Jeżeli lekarz przepisał dany lek to znaczy, że widział ku temu wskazania.