Leczenie insulinooporności a wskazania do stosowania leku Preductal MR

Mam pytanie. Mam 33 lata, leczę się na insulinooporność. W ostatnim czasie mam ciśnienie w przedziale 130-140, przy czym puls mam 90-100 uderzeń na minutę. Lekarz stwierdził że mam nadciśnienie,a na wysoki puls przepisał mi zażywanie leku Preductal MR. W ulotce tego leku jest napisane, że jest to lek po zawałach itp. Czy ja powinienem go przyjmować? Czy on mi nie zaszkodzi? Czy powinienem przyjmować leki na nadciśnienie?

Szanowny Panie,

Preductal ma zastosowanie w leczeniu pacjentów ze stabilną dławicą piersiową. Na zbyt wysoki puls zaleca się leki z zupełnie innej grupy - np.. B-blokery - w pana przypadku dobry byłyby jakiś preparat Nebiwololu w małej dawce, który również obniża ciśnienie tętnicze. W mojej opinii w Pani wieku nie ma sensu przyjmowanie Preductalu, zwłaszcza, że dłużej stosowany może zwiększać ryzyko rozwoju choroby Parkinsona.Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem i zorientować się, jakie przesłanki kierowały nim, gdy podejmował decyzję o zastosowanie w leczeniu Preductalu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz