Leczenie kanałowe a ryzyko zakażenia wirusem HIV

Witam.Musze przejść leczenie kanałowe zęba.Jednak mam pewne obawy, jeśli chodzi o możliwość zarażenia sie wirusem hiv w gabinecie stomatologicznym.Jaką mam pewność że jestem obsługiwana czystymi narzedziami? zauważyłam że mój dentysta po każdym pacjencie ma chwilową pauzę podczas której słychać przez drzwi że wyrzuca narzedzia i otwiera opakowanie, słychać też kilkukrotny odgłos psikania i zmiany rekawiczek .Czy to postepowanie jest prawidłowe? czy po tym leczeniu bede musiała robic test na HIV?

Witam,

Prawidłowe stosowanie procedur dezynfekcji i sterylizacji narzędzi dentystycznych zabezpiecza w 100% przed zakażeniem się jakimkolwiek wirusem w gabinecie dentystycznym.
Proponuje poprosić dentyste o wyjasnienie, w jaki sposób narzędzia są sterylizowane i o rozpakowanie sterylnych opakowań z narzędziami używanymi do leczenia w Pani obecności.
Absolutnie nie musi Pani robić po leczeniu kanałowym testu na HIV.

pozdrawiam serdecznie- lek. dent. Hanna Sobota
www.sobotadent.pl