Ryzyko zarażenia wirusem HIV u dentysty

Mam takie pytanie jesli przychodzi klient zarazony (hvc lub hiv) i dentysta po nim przemyje tylko wiertło ale np nastepny klient przyszedł tydzien pozniej dopiero czy taki wirus przetrwa to w jakich warunkach co gdzie i jak ?

Witam. Stomatolodzy używają tylko i wyłącznie wysterylizowanych lub jednorazowych narzędzi, nie ma możliwości, aby stomatolog "zapomniał" wymienić narzędzia.