Leczenie przeziębienia w 8. tygodniu ciąży

Witam , Jestem w 8 tygodniu ciąży. Niestety, dopadła mnie choroba: straszny ból gardła (2dni) , a dziś dodatkowo pojawił się straszny ból zatok. Stosuję domowe sposoby ale nie pomagają . Czy już powinnam się udać do lekarza czy jeszcze próbować samodzielnie w domu? Czy są leki które będą mi w stanie pomóc już teraz,by choroba nie rozwinęła się zbytnio, a nie zaszkodzą aż tak bardzo maluszkowi? Dodatkowo: Czy istnieją leki do nosa, które nie posiadają substancji "hydrochloridum"? dziękuję

Elżbieta Rhone

Witam,
jeśli choroba nie ustępuje należy udać się do lekarza, on zadecyduje jakie leczenie będzie najkorzystniejsze. Być może konieczne będzie wdrożenie antybiotykoterapii. Proszę koniecznie powiedzieć lekarzowi o ciąży.