Leczenie przy dysbakteriozie jelit

Witam i proszę o pomoc. Stwierdzono u mnie dysbakterioze jelit. Zażywałam Xifaxan 2x2 przez 7 dni z probiotykiem. Teraz od 10 dni zażywam tylko Dicoflor 60, stosuję dość długo dietę lekkostrawną, nabiał spożywam tylko w postaci kefiru i jogurtu naturalnego, a pomimo tego nie ma dużej poprawy. Nadal wypróżniam się nieprawidłowo- raz lub dwa razy dziennie ( wcześniej od 2 do 4 razy na dobę) Jak długo może potrwać takie leczenie i czy jest jakaś możliwość przybrania na wadzę pomimo takich objawów?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
wypróżnienia 1-2/dobę są w normie pod warunkiem, że w stolcu nie ma śluzu, krwi lub dużej ilości wody. Przytyje Pani po zastosowaniu diety o podwyższonej energetyczności.
Pozdrawiam serdecznie