Leczenie psychiatryczne i trudna sytuacja rodzinna

WITAM, MAM PYTANIE JAK POMÓC SIOSTRZE, KTÓRA PO LICZNYCH PRZEŻYCIACH, T.J. , MĄŻ ALKOHOLIK, BRAK PRACY, PIENIĘDZY, KIEDYŚ BO OBECNIE OKOŁO DWA LATA, MĄŻ JEST PO TERAPII NIE PIJE, ALE PEWNIE SIOSTRA NADAL SIĘ BOI, ŻE MOŻE TO WSZYSTKO WRÓCIĆ, CO JAKIŚ CZAS SIOSTRA WPADA W JAKIŚ DZIWNY STAN, , CHODZI NA ROZMOWY DO PSYCHOLOGA,. CZY PSYCHIATRA NIE POWINIEN WYKONAĆ JAKIŚ BADAŃ, A NIE TYLKO ZWIĘKSZAĆ ILOŚĆ ZAŻYWANYCH LEKÓW, BEZ ŻADNYCH BADAŃ, JAK SPOWODOWAĆ BY WRÓCIŁA DO NORMALNEGO ŻYCIA

Dzien Dobry,
Tak to jest ze lekarz psychiatra bazuje na wywiadzie z pacjentem a nie badaniach pomocniczych jak to się dzieje w innych działach medycyny. Ważne jest zaufanie do lekarza i psychologa jeżeli to jest to jeszcze potrzebny jest czas na zmiany. Zapewne Pani wsparcie - towarzyszenie siostrze w procesie zmiany też jest bardzo ważne. Reasumując proszę dać czas siostrze i zespołowi, który z nią pracuje. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Warto zaproponować jej pomoc i leczenie dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych. Zyska tam nie tylko wsparcie osób będących w podobnej sytuacji, ale także będzie mogła pracować nad poczuciem zaufania, partnerstwa, bezpieczeństwa, sprawstwa, poczuciem pewności siebie i wartości, samooceną, a także stawianiem granic i kierowaniem swoim życiem.