Leczenie schizofrenii i obsesyjne czytanie pisma świętego

chłopak leczy się na schizofrenie popada w czytanie pisma swietego zawsze chodzil ze mna na msze teraz odmawia czuje się z tym zle co robic?

Jeśli przeżywa obecnie epizod chorobowy, a objawy koncentrują się wokół duchowości i religii, brak kontaktu i oddalenie związane może być właśnie z chorobą.
Obecność, wspieranie, ale nie narzucanie, nie dyskutowanie z "objawami", nie dążenie na siłę, by było tak jak kiedyś, może pomóc. Może warto wykazać się cierpliwością do czasu, gdy intensywne objawy choroby mina, wróci krytycyzm wobec objawów i realizm w postrzeganiu rzeczywistości i dopiero wówczas próbować wrócić do starych zwyczajów?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Szanowna Pani, schizofrenia to ciezka choroba i nie da sie jej wyleczyc. Tak to z chlopakiem bedzie. Najlepiej zeby zażywał leki i dobrze gdyby podjał terapie w ktorej troche lepiej bedzie sobie radzil z glosami. Prosze skorzystac z dobrego terapeuty poznawczo behawioralnego, warto sprawdzic diagnoze chlopaka, moze to nie schizofrenia?
Pozdrawiam!