Leczenie zatkanego nosa i duszności

Witam chodzi o to że od maja do Września miałem takie objawy że nos raz był zatkany raz nie brałem otrivin wodę morską alertec i pomagało miałem duszności nosowe ze 3 x wcześniej tego nie miałem nawet rok temu nie wiem co to mogło być teraz już puszcza strasznie utrudniało to codzienne życie pojawiło się nagle i tyle badania morfologia wszystko ok spirometria zatoki nie bolay może to był wirus jakiś albo stres bo się stresowałem też sporo nie wiem pomocy
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Skuteczność balonikowania zatok

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jaka jest skuteczność tego zabiegu.

Witam serdecznie,
z powyższych informacji wynika, że przypuszczalnie chodzi o reakcję alergiczną, szczególnie że wygląda to na zjawisko sezonowe.
Z drugiej strony podatność na alergię może być spowodowana obniżeniem bariery immunologicznej, a to z kolei spowodowane bywa najczęściej kumulację negatywnego stresu. Sugerowałbym odwiedzenie psychoterapeuty i podjęcie terapii antystresowej jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy