Leczenie zatkanego nosa i duszności

Witam chodzi o to że od maja do Września miałem takie objawy że nos raz był zatkany raz nie brałem otrivin wodę morską alertec i pomagało miałem duszności nosowe ze 3 x wcześniej tego nie miałem nawet rok temu nie wiem co to mogło być teraz już puszcza strasznie utrudniało to codzienne życie pojawiło się nagle i tyle badania morfologia wszystko ok spirometria zatoki nie bolay może to był wirus jakiś albo stres bo się stresowałem też sporo nie wiem pomocy

Witam serdecznie,
z powyższych informacji wynika, że przypuszczalnie chodzi o reakcję alergiczną, szczególnie że wygląda to na zjawisko sezonowe.
Z drugiej strony podatność na alergię może być spowodowana obniżeniem bariery immunologicznej, a to z kolei spowodowane bywa najczęściej kumulację negatywnego stresu. Sugerowałbym odwiedzenie psychoterapeuty i podjęcie terapii antystresowej jeżeli zajdzie taka potrzeba.