Lęk córki przed leczeniem zębów

Witam moja corka po wizycie na pogotowiu u stomatologa tak bardzo się zrazila ze teraz usiądzie na fotelu ale nie ta sobie zrobic zebow,jak ją przekonac?

Ważne, by zabieg był całkowicie bezbolesny, im starsze dziecko, tym bardziej świadomie może brać udział w leczeniu - zawsze opowiadam pacjentom, co w danej chwili robię i po co. Czasem trzeba kilku wizyt profilaktycznych (szczotkowanie, lakierowanie), żeby "oswoić" dziecko. No i oczywiście nagrody!!! Odwlekanie leczenia tylko pogarsza stan zębów i zwiększa ilość koniecznych zabiegów...
Zapraszam,
Aleksandra Rozmysłowicz