Lęk, dezorientacja i wyalienowanie

Witam, moim problemem jest nerwica lękowa. Zmagam się z tą okropną chorobą już 3 lata. Zawsze byłem nerwowy, ale dopiero na studiach nerwica się nasiliła. Zażywałem Xetanor, a teraz leczę się Lenuxinem 10 mg. Lek ten jednak po roku stosowania już chyba na mnie nie działa tak jak powinien. Ostatnio częściej odczuwam lęk, dezorientację, czuję się wyalienowany, nie potrafię się skupić na pracy, łatwiej wpadam w panikę. Jest to bardzo uciążliwe, a najgorsze jest to, że boję się żeby mi się nic nie stało (np. problemy z sercem) lub że moja psychika tego nie wytrzyma i zwariuję. Przeraża mnie to, proszę o pomoc lub jakieś rady. Dziękuję!

Witam!
Opisane dolegliwości sugerują zaburzenia lękowe. Są to bardzo częste zaburzenia w populacji i wiele młodych osób zmaga się z tym problemem. Leczenie tych zaburzeń opiera się na farmakoterapii oraz psychoterapii. W tej sytuacji zlecone leczenie jest adekwatne, ale być może wskazane byłoby zintensyfikowanie leczenia przez okres 4-6 tygodni dodatkowym lekiem z grupy benzodiazepin (leki o silnym działaniu przeciwlękowym). Dłuższy czas leczenia benzodiazepinami stwarza ryzyko uzależnienia. Godna rozważenia jest także psychoterapia. Proponuję pozostać pod kontrolą psychiatry, gdyż to Ci specjaliści zajmują się tym problemem. Po dokładnym badaniu psychiatrycznym i ocenie skuteczności leczenia lekarz będzie mógł rozważyć modyfikację leczenia. Pozdrawiam serdecznie!