Lęk przed psychiatrą a myśli samobójcze

Witam Mam problem. Od jakiegoś czasu mam myśli samobójcze. Mogą być spowodowane byle czym np kłótnią z dziewczyną czy czymś większym np niepowodzeniami na sesji. Boję się i krępuje iść do psychiatry. Boję się ze tylko zmarnuje czas i pieniadze i nie pomoże a nie jest mi łatwo o tym mówić. Wszystko w zyciu mam. Zdrowie, piękną dziewczynę ale chce więcej i więcej, często bliscy mi mówią że sam tworzę sobie problemy. Widzę świat w czarnych kolorach. Historia jest gorsza ale za malo by w 500znakac

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Bez wątpienia nie powinien się Pan krępować ani martwić, że wizyta nie przyniesie efektów. Tym bardziej, że skuteczne leczenie pozwoli pozbyć się tych nieprzyjemnych myśli oraz poprawić komfort życia.

Witaj serdecznie. Myślę, że to nie psychiatra jest potrzebny a terapeuta lub psycholog :)

Nie masz się czego krępować. Chodzić na terapie nie oznacza niczego złego. Problemy na tle emocjonalnym są normą naszej cywilizacji - dlatego te zawody wcześniej nie istniały, nie było takiej potrzeby.

Jak sam zauważyłeś Nie łatwo Tobie jest o tym mówić, posiadasz strach, widzisz wszystko w czarnych barwach i chcesz coś z tym zrobić...

Spróbuj zebrać siły i udać się do terapeuty :)

Jeśli będziesz chciał zachęty to napisz do mnie na facebooku :)

Pozdrawiam serdecznie
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk

Myślę, że wizyta u psychiatry to mniejszy stopień "trudności" dla osoby, która nie lubi mówić o przeżyciach i uczuciach. Proszę sobie uświadomić, że to potrwa najwyżej 30 minut i po sprawie. Psychiatrę mimo wszystko w pierwszej kolejności interesują "objawy", a nie szczegółowa Pana historia.
Wyższy stopień trudności to podjęcie psychoterapii, która na pewno by się Panu przydała - choćby krótkoterminowo. Może samo uświadomienie sobie przyczyn problemów pomoże Panu zmodyfikować sposób myślenia i reagowania na kolejne upadki i wzloty życiowe.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/