Jak uniknąć myśli samobójczych?

jestem młodą matką mam 21 lat w przeszłości leczylam sie na depresje ....ostatnio znowu miałam myśli samobujcze co robić aby tego uniknąć

Dzień dobry!

Stany depresyjne i myśli samobójcze mogą nawracać. Dobrze, że jest Pani czujna, obserwuje siebie i zauważa niepokojące zmiany. Proszę stale być w kontakcie ze swoim lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Najlepiej zrobić to w psychoterapii pod kierunkiem wykwalifikowanego terapeuty. Przepracowanie przyczyn (emocjonalnych) zaburzeń, zmiana zachowania i myślenia o sobie a także rozwinięcie umiejętności dostrzegania objawów zwiastujących ewentualny nawrót choroby pozwoli wrócić do satysfakcjonującego funkcjonowania i czerpania większej radości z życia.