Lęk przed spędzaniem sylwestra bez partnera

jutro sylwester spędzam go sama z rodzicami bez niego panicznie sie boje ze sie rozkleje i bede plakac...on nie przyjdzie bo corka albo i zona niewiem juz sama w co wierzyc..zostalam sama strasznie sie czuje..czuje sie zupełnie nie potrzebna ..siostra idzie na impreze a ja zostałam sama teraz to ja chyba potrzebuje pomocy podłamałam sie bo miałam nadzieje ze on sie zjawi..

Witam... nawet powierzchowna lektura Pani listu pozwala na stwierdzenie, że problemem nie jest "samotny Sylwester" tylko relacja w Pani związku z żonatym mężczyzną - fakt, że zgodziła się Pani na rolę "tej trzeciej". Takie zachowanie najczęściej ma podłoże wynikające z warunków życia w rodzinie, w której Pani wyrastała, w skomplikowanych relacjach między rodzicami. Podobno cierpienie uszlachetnia, ale nie znam nikogo, kto by je lubił. Proszę więc pozwolić sobie pomóc! Najlepiej zatelefonować do działu informacji regionalnego oddziału NFZ i dowiedzieć się, gdzie, najbliżej Pani miejsca zamieszkania ,może Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Najlepiej w Poradni Leczenia Nerwic, gdzie również będzie Pani skonsultowana przez lekarza psychiatrę (to niezbędne!). Można też uzyskać niezbędną pomoc w Poradni Zdrowia Psychicznego zatrudniającej psychoterapeutę. Więc: - w NFZ proszę pytać o poradnię leczenia nerwic, a gdyby była daleko to o najbliższą poradnię zdrowia psychicznego z psychoterapeutą. Proszę przełamać strach i wstyd i "zapukać" po pomoc. Proszę zaufać - pomogą.Wszędzie przecież pracują udzie z tej samej co Pani gliny. Zrozumieją. Pomogą.Pozdrawiam

Witam Panią
Najlepiej byłoby zapytać JEGO wprost czy się pojawi, zadzwonić, porozmawiać, pisze Pani o sporym lęku oraz o tym że męczy się Pani wątpliwościami, pytaniami, złudzeniami.
Anna Suligowska