Strach przed publicznymi wystąpieniami

panicznie boję się wystąpień publicznych, zaczyna mi wtedy silnie i szybko walić serce, że aż trudno wydusić mi słowo i coś powiedzieć, do tego nogi robią mi się giętkie czy mogę sobie jakoś pomóc? mam w perspektywie ślub i nie wyobrażam sobie przysięgi

Witam.... szczerze współczuję. Wyobrażam sobie co Pani przeżywa. Proszę nie zwlekać ze skorzystaniem z pomocy. Najlepiej zatelefonować do działu informacji regionalnego oddziału NFZ i dowiedzieć się tam, gdzie, najbliżej Pani miejsca zamieszkania może Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Najlepiej w Poradni Leczenia Nerwic, gdzie również będzie Pani skonsultowana przez lekarza psychiatrę (to niezbędne!). Można też uzyskać niezbędną pomoc w Poradni Zdrowia Psychicznego zatrudniającej psychoterapeutę. Więc: - w NFZ proszę pytać o poradnię leczenia nerwic, a gdyby była daleko to o najbliższą poradnię zdrowia psychicznego z psychoterapeutą. Proszę przełamać strach i "zapukać" po pomoc. Proszę zaufać - pomogą.Pozdrawiam.