Lęki o zdrowie a nerwica

Mąż mówi ze mam nerwicę a J nie wiem co mi jest.Ciągle szukam chorób sobie i mojemylu dziecku.Sam kaszel dla mnie to już rąk płuc.Boję się morfologii ze okaże się iż umieram.Czuje drżenia miesni, mam problem z pamięcią,nie czuje się szczęśliwa,wciąż boję się ze zaraz ktoś zachowuje.Ja lub syn lub mąż.Miewam ciągle objawy najgorszych chorób.Łyka leki uspokajające ale jest co raz gorzej.Co mam zrobić? Jak się leczyć? Czy jestem chora psychicznie?

Witam,
Powinna Pani dla dobra siebie i dziecka udać się do psychologa i psychiatry.Psychiatra zdiagnozuje Panią i dobierze odpowiednie leczenie (jeśli będzie konieczne).Branie leków nawet ziołowych uspokjajacych warto skonsultować ze specjalistą.Skierowanie do psychiatry na NFZ nie jest konieczne.
Psycholog natomiast pomoże Pani zrozumieć mechanizmy działania Pani lęków o własne zdrowie oraz wskaże możliwości radzenie sobie z natretnymi myślami.wymagane jest skierowanie na NFZ od lekarza psychiatry lub rodzinnego.
Warto udać się po pomoc również z uwagi na rodzinę, przezywajaca Pani problem.Pani dziecko z pewnością chciałoby mieć pełną energii,radości mamę.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry, z pani opisu wynika, że może pani cierpieć na zaburzenia nerwicowe, jeżeli te objawy utrzymują się od dłuższego czasu zachęcam do konsultacji psychologicznej. Psycholog po kilku spotkaniach postawi wstępną diagnozę i zaleci dalsze kroki postępowania: wizytę u lekarza psychiatry i lub podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam

Proszę udać się do psychologa/psychoterapeuty. To, o czym Pani pisze rzeczywiscie może wskazywać na zaburzenie nerwicowe - jakiego konkretnie rodzaju można powiedzieć dopiero po osobistej konsultacji. Proszę podjąć terapię, aby wrócić do równowagi emocjonalnej i znów znaleźć radość w życiu. Im szybciej zwróci się Pani po pomoc, tym szybciej zniweluje swój problem. Szczególnie polecam udać się do terapeuty pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam.