Lęki, panika a możliwość śmierci bliskiej osoby

Mam problemy z sama soba, do tego nalozyla sie choroba mamy, nie uleczalna, boje sie jezdzic samochodem, wciaz widze wypadek,jako dziecko mialam wypadek samochodowy, jak wchodze do windy, mysle ze zaraz spadne, mam panike jak jada samochody a ja ide po chodniku i tak sie stalo, auto wiechalo na chodnik i malo nas ludzi nie pozabijal jakby nie swiatla, bo one go zatrzymaly, teraz mam jeszcze wieksze leki, smirc mamy, nie potrafie juz spac, jestem ciagle zmeczona, prosze o pomoc.

Witam, aby sobie pomoc musi Pani skorzystac z wizyty u psychiatry, oraz psychoterapeuty. Psychoterapia pomoże Pani Przepraciwac przeżyta traumę i radzić sobie z aktualnymi trudnościami. Pozdrawiam

To, co się dzieje, z pewnością utrudnia codzienne funkcjonowanie i powoduje niepokój i cierpienie. Dlatego warto aby poszukała pani pomocy. Zachęcam do poszukania dobrego psychologa w okolicy i umówienia się na wizytę. Warto rozważyć również wizytę u lekarza, który może przepisać odpowiednie leki.
Elżbieta Grabarczyk
ppp-salamandra.blogspot.com

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.