Lekki ból w dole po prawej stronie brzucha

Witam.Od ponad miesiąca mam leki ból w dole po prawej stronie brzucha.A od dwóch tyg. wypuklenie które jak siedzie lub leże nie widać,tylko jak stoję.Poszedłem do chirurga który powiedział że robi(wychodzi)mi przepuklina .Zakazał przez 3 lata chodzić na siłownie,kazał pływać,biegać.Powiedział że to przez to że rosnę.Czy przepuklina(wybrzuszenie)samo zniknie.Czy trzeba operować(nic nie mówił).Czy zagraża to mojemu zdrowiu lub życiu a także czy ból sam zniknie?I trzy mam nosić jakiś pas ?

Proponuje wizytę u innego chirurga! Moim zdaniem-na odległość(a to kiepska diagnoza) - wymaga Pan dokładnego zdiagnozowania i najpewniej leczenia operacyjnego!!! zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowny Panie - Przepuklina jeżeli została zdiagnozowana, nigdy nie "zniknie" trzeba ją leczyć operacyjnie. Na pytanie o niebezpieczeństwo- nie jestem w stanie odpowiedzieć - decyduje o tym bezpośrednie badanie brzucha,
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrologa, Kraków