Lekkie plamienie a nieprawidłowy wynik cytologii

Witam, od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Miesiąc temu miałam przerwe miesięczną, po której z powrotem zaczełam brać tabletki. 13 kwietnia zażyłam ostatnią tabletkę i dziś zauważyłam że mam lekkie plamienie. Dodam, że niedawnop miałam robioną cytologię i wynik wyszedł nieprawidłowy gdyż okazało się że mam liczne leukocyty u stan zapalny. Stąd moje pytanie, czy te plamienie jest normlane ? czy jest możliwość że to ciąża? A może to przez te złe wyniki badać. Proszę o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Plamienie czy krwawienie jest normalną reakcją organizmu na odstawienie tabletek hormonalnych. Nie powinna Pani mieć zatem powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.