Leukocytoza z granulatycozą u dziecka

Mam pytanie odnosnie 8 letnego syna.Stwierdzono u niego leukocytoze z granulatycoza ,crp w roznych okresach 100-50,przy bolu brzucha,wysokie goraczki do 40 st przez 3 dni ,białkomocz i ketonurie,powiekszone wezly chlonne,duza ilosc mas kalowych w jelicie grubym. W posiewie moczu zanieczyszczenia .Rozpoznanie czynnosciowe zaparcia stolca do weryfikacji i skierowania do immunologa ,gastrologa,ew nefrologa.Czy mam sie martwic?Co mu jest,czego szukac?

Lek. Katarzyna Szymczak

Szukałabym jeszcze w kręgu chorób reumatycznych, koniecznia dokładna diagnostyka.