Liczne izoechogeniczne ogniska nieostro ograniczone
Witam, chciałabym się dowiedzieć co oznacza następujący wynik badania USG wątroby: "w wątrobie liczne izoechogeniczne ogniska nieostro ograniczone 12m, płyn wokół wątroby ok 6mm. Zdaję sobie sprawę że może to oznaczać nowotwór ale bardzo proszę o wyjaśnienie niejasnych dla mnie medycznych pojęć

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie wątroby. W celu ustalenia rodzaju zmian konieczne będzie rozszerzenie diagnostyki. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.