Liczne uchyłki esicy i nić chirurgiczna w miejscu zespolenia

Witam w 2009miałem lewostronną hemilektomię z powodu gruczolakoraka śluzotwórczego T2N1Mx,obecnie zrobiono kolonoskopię i stwierdzono liczne uchyłki esicy,35cm od odbytu fałd błony śluzowej z stanem zapalnym oraz nić chirurgiczną w miejscu zespolenia z stanem zapalnym,jelito określono jako leniwe,pytanie-czy to może być wznowa,przyczyny i konsekwencje powstania tych uchyłków,dlaczego po tylu latach jest jeszcze nić ,jakie skutki uboczne może spowodować gdyż przy kolonoskopi jej nie usunięto.

Proszę omówić szczegóły z lekarzem prowadzącym i/lub wykonującym badanie!!! Ja za mało wiem o Pana całokształcie choroby , aby móc odpowiedzieć autorytatywnie!!! zż