Literatura dla osoby otyłej po 70 roku życia

Poszukuje dobrej książka o zdrowym odżywianiu dla otyłej osoby po 70. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniej książki, wszystkie które znalazłam przeznaczone były głównie dla osób stosunkowo młodych które mogą intensywnie ćwiczyć.
KOBIETA ponad rok temu

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Polecam książkę Mirosława Jarosza "Żywienie osób w wieku starszym", zawierającą zarówno porady lekarzy jak i dietetyków.

0

Witam,
polecam książki wydawnictw naukowych i lekarskich, gdyż pozostałe, pisane np. przez celebrytów, mogą mieć niski poziom merytoryczny. Polecam np. ,,Otyłość. Zapobieganie i leczenie" M. Jarosz, L. Kłosiewicz-Latoszek, wyd. Lekarskie PZWL lub ,,Leczenie otyłości i towarzyszących zaburzeń metabolicznych" pod red. Magdaleny Szurkowskiej, Wydawnictwo Medyczne. Obie książki zawierają zestawy jadłospisów.
Pozdrawiam.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Witam, polecam m.in. książki „Praktyczny poradnik żywieniowy” Aleksandry Cichockiej czy też „Dieta śródziemnomorska” Wiktora Szostaka i Aleksandry Cichockiej . Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy