Luźne i bezwonne stolce oraz przelewanie w brzuchu

Luźny stolec (lane kluski), prawie bezwonny, średnio brązowy, bez krwi, raz (czasem dwa razy) dziennie zaraz z rana, nigdy w nocy. Bez bólu brzucha, bulgotanie, przelewanie itp. (zwykle wieczorem, na leżąco). Morfologia w normie waga bez zmian, BMI ok. 25. Takie objawy od 10 miesięcy. Wykonana rektosigmoidoskopia nie wykazała istotnych zmian (9 miesięcy temu). Od 9 miesięcy Finasteridum (3 miesiące) obecnie dutasteryd tamsulosyna - DUODART

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Zalecam zmianę diety i zwiększenie zawartości błonnika pokarmowego w diecie (25-40 gram na dobę). Ilość stolca na dzień jest w porządku, jest także regularnie oddawany. W razie utrzymywania się dolegliwości proszę o kontakt z lekarzem rodzinnym i ewentualnie specjalistą gastroenterologii. Pozdrawiam