Macica dwurożna i długie cykle. Co robić, gdy chcę zajść w ciążę?

W lipcu miałam badanie hcg w celu potwierdzena macicy dwurożnej. Niestety, badanie potwierdziło tę wadę. Od tej pory mam bardzo nieregularne cykle, najdłuższy miał 54 dni, tyle minęło od ostatniej miesiączki. Miesiączki mam normalne. Niepokoją mnie tak długie cykle. Ostatnią miesiączkę miałam 12 września i do tej pory nie pokazał się okres. Bardzo chciałabym zajść w ciążę, ale nie mogę. Co mam robić? Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pisze Pani, że nieregularne cykle ma Pani od dnia rozpoznania wady macicy. To może sugerować związek zbyt długich cykli ze stresem i zbyt dużą ilością hormonu produkowanego w sytuacjach stresowych, prolaktyny, której podwyższony poziom bardzo utrudnia poczęcie. Przyczyny zbyt długich cykli mogą być także inne, związane z zaburzeniami hormonalnymi innego rodzaju. Powinna Pani udać się do ginekologa (najlepiej ginekologa-endokrynologa), który rozpocząłby u Pani diagnostykę zaburzeń płodności. Konieczne byłoby badanie poziomów hormonów i prawdopodobnie monitoring cyklu.

Pozdrawiam!