Macica dwurożna z przegrodą a możliwość ciąży

Macica dwurożna/z przegrodą Witam. Jeden z lekarzy zdiagnozował u mnie macicę z przegrodą, drugi określił ją jako dwurożną. Czy to to samo i czy mam szansę z taką budową macicy zajść w ciążę? Mam 27 lat i chcielibyśmy z mężem zacząć starać się o dziecko (właściwie starania rozpoczęliśmy już kilka miesięcy temu, jednak bez efektów). Bardzo proszę o poradę, co powinnam zrobić i czy w przypadku takiej budowy w ogóle mam szansę na ciążę

Renata GrzechociĹska

Witam.
Macica dwurożna jest wadą wrodzoną w budowie macicy. Mogą występować trudności w zajściu w ciąże, w donoszeniu ciąży. W zależności od stopnia przedzielenia macicy czasami stosuje się leczenie chirurgiczne.
Pozdrawiam