Mam 14 lat ważę 60 kg i mierzę 160 cm, poza tym mam duży brzuszek i grube nogi. Jak mam się tego pozbyć?

Dzień dobry,

mój problem to zbyt duża waga - tak sądzę. Poza tym mam grube nogi i zbyt duży brzuch. Proszę o rady na to, aby skutecznie schudnąć. Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

ponad rok temu

Witam,

Na siatce centylowej dla BMI Twoja masa ciała jest na około 90 centylu. Oznacza to, że masz lekką nadwagę. Nie powinnaś się jednak odchudzać, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na Twój rozwój i tempo metabolizmu.

Najodpowiedniejsze dla Ciebie będą ćwiczenia fizyczne. Polecam stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz przykładowe ćwiczenia dla Ciebie.

Dodatkowo zajrzyj do artykułu poświęconego zdrowemu dożywianiu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i sprawdź czy Twój sposób odżywiania jest prawidłowy.

Pozdrawiam.