Mam 12 lat 159,5cm i ważę 64kg, moje koleżanki ważą po 40 kg. Proszę, chcę schudnąć

Witam,

mam spory problem ze zbyt dużą wagą. Ważę aż 64 kg. Moje koleżanki są o wiele szczuplejsze. Też chciałabym wyglądać tak, jak one. Co mam zrobić. Proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Nie chcę już dłużej tak wyglądać.

ponad rok temu

Witam,

jesteś w wieku dojrzewania i potrzebujesz wystarczającej ilości energii i składników odżywczych do właściwego rozwoju i wzrostu. Nie powinnaś się odchudzać, ale zacząć stosować się do zdrowych nawyków żywieniowych.
Zajrzyj do artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia , który pomoże Ci przeanalizować popełniane błędy. Pamiętaj, żeby nie stosować diet odchudzających na własną rękę, Lepiej udaj się do dietetyka po profesjonalna pomoc. Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam.