Jaką dietę mam stosować, by jak najszybciej schudnąć?

Mam 13 lat, 165 cm wzrostu i ważę 66 kg. Chciałabym jak najszybciej schudnąć, ponieważ wszystkie dziewczyny z mojej klasy mają doskonałe figury i bardzo im zazdroszcze. Oraz moja mama, dzięki swojej diecie, teraz waży 69 kg. Moja rodzina powoli zaczyna się ze mie naśmiewać i źle się z tym czuję. Od paru tygodni próbuje być aktywna i nie jem już słodyczy. Na kolację zazwyczaj jem ciemny chleb z pomidorem. Jeszcze nie widać jakichkolwiek zmian z moją wagą. Powoli zaczynam tracić nadzieję, że kiedykolwiek będę szczupła. Największy problem mam z udami i tyłem. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała według siatek centylowych jest na górnej granicy normy. Nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania i możesz doprowadzić do zaburzeń wzrostu i rozwoju. Powinnaś udać się po profesjonalną pomoc do dietetyka, który przeprowadzi z Tobą wywiad żywieniowy i dobierze najodpowiedniejszą dietę.

Dodatkowo powinnaś już od dzisiaj zacząć stosować się do zdrowych nawyków żywieniowych, których opis znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej. Ćwicz minimum 30 minut dziennie. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.