Mam 16 lat, ważę 59 kg i mam 168 cm wzrostu. Czy jest to prawidłowa waga?

Jestem dziewczyną, mam 16 lat, ważę 59 kg i mam 168 cm wzrostu. Czy jest to prawidłowa waga? W ciągu 6 miesięcy urosłam 5 cm. Czy jest jeszcze szansa, że urosnę więcej?

Witam,

według siatek centylowych BMI, Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. W Twoim wieku dziewczęta z reguły już przestają rosnąć, ale to nie znaczy, że tak jest zawsze i w każdym przypadku.
Jeśli masz wątpliwości czy zdrowo się odżywiasz, zajrzyj do artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki i postaraj się do niego zastosować. Prawidłowe odżywianie wpływa nie tylko na utrzymanie szczupłej sylwetki, ale również na prawidłowy rozwój i wzrost organizmu.

Pozdrawiam