Mam 160 cm ważę 60 kg jak mogę schudnąć z 5 kg?

Mam 12 lat i ćwiczę ostatnio mało, gram bardzo często w piłkę nożną . Niestety jem dużo słodyczy, jestem aktualnie na diecie. Nie wiem co pisać po prostu chcę schudnąć te 5 kg. Proszę o odp. 160 cm ważę 60 kg jak mogę schudnąć z 5 kg ?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś na jakiej jesteś diecie, a to bardzo istotne. Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że odchudzanie na własną rękę w Twoim wieku nie jest korzystne i powinnaś go zaprzestać. Jeśli chcesz wybierz się do dietetyka, który po przeprowadzeniu z Tobą wywiadu żywieniowego powie Ci co robisz źle i jak te błędy naprawić. Z mojej strony polecam zapoznanie się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. Powinnaś zacząć je stosować, dzięki czemu masa ciała ulegnie zmniejszeniu w sposób zdrowy i na stałe. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej, co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Przykładowe ćwiczenia na określone partie ciała znajdziesz na naszej stronie.

Pozdrawiam.