Mam 19 lat i nie mam wzwodu. Co mi jest?

Witam, mam 19 i jestem prawiczkiem. Od tygodnia mam problem ze wzwodem, a dokładniej mówiąc, w ogóle go nie ma. Masturbuje się od niepamiętnych czasów. Próbowałem nawet oglądać filmy pornograficzne i nic, nawet nie wiem czy czułem wtedy podniecenie. Wszystko zaczęło się od tego, że przyjechała do mnie piękna dziewczyna, która wiedziałem, że jej się strasznie podobam i że chciała ze mną współżyć. Na początku zależało mi tylko na seksie z nią, ale szczerze się zakochałem. Pierwsze 2 dni były piękne, spacerując trzymaliśmy się w pasie, lub za ręce, siedząc w knajpce przytulaliśmy się i ogólnie było pięknie. Trzeciego dnia nagle zmieniła swoje podejście do mnie (próbowałem z nią rozmawiać i nic to nie dało) i wszystko się zaczęło. Odepchnięcie mnie od niej przeżyłem strasznie, próbowałem podejść ją jeszcze raz od innej strony, ale niestety efekt był taki sam. Proszę o pomoc, bo nie ukrywam, przeraziłem się tego strasznie. Ciągle o tym myślę i nie wiem co robić.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Zaburzeniami erekcji określa się sytuację kiedy mężczyzna nie jest zdolny do osiągnięcia i/lub utrzymania wzwodu w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującego stosunku. Zaburzenia erekcji bywają przewlekłe. Przedłużający się problem odbija się na ogólnym zdrowiu pacjenta, a szczególnie jego sferze emocjonalnej.
Przyczyn zaburzeń erekcji jest wiele i wynikają one zarówno z czynników fizycznych, jak i psychicznych. Z Pana opisu wynika, że przyczyna jest stanowczo psychogenna.
Takie zaburzenia o podłożu psychologicznym są bardzo charakterystyczne dla młodych pacjentów.
Co możesz zrobić?
- Zminimalizuj stres

- Ćwicz odpowiednie mięśnie - Ćwiczenie Kegla może pomóc przy problemach z erekcją. To proste ćwiczenie polega na napinaniu mięśni miednicy podczas oddawania moczu. Staraj się zwolnić lub zatrzymać przepływ moczu na ok. 10 sekund i za każdym razem powtórzyć to od 5 do 15 razy.

- Uwierz w siebie i w swoje możliwości.

Pamiętaj, że gdyby problem się utrzymywał, warto zasięgnąć porady lekarskiej - najlepiej u urologa.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl