Mam bóle brzucha i biegunkę podczas przyjmowania tabletek - czy to może być ciąża?

Witam, nurtuje mnie jedno pytanie. Otóż kilka dni temu zaczęły się dziwne dolegliwości brzuszne. Zaczęło się chęcią wymiotów oraz biegunką, która niestety powtarza się od kilku dni (bodajże od środy czy czwartku), jednak zwykle w godzinach wieczornych (koło 21). Towarzyszy temu dziwne uczucie w brzuchu - nie żaden ból, ale jakby dyskomfort, pustka w żołądku - nie umiem nawet dokładnie określić. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne - raczej biorę o odpowiedniej porze i nigdy o żadnej nie zapomniałam. Może i spożywałam alkohol w trakcie kuracji antykoncepcyjnej (niekiedy w sporych ilościach), jednak nie przypominam sobie bym kiedykolwiek którąś tabletkę zwróciłam. Poza tymi dziwnymi bólami brzusznymi nie mam zbytnio innych objawów (akurat dziś jakieś przeziębienie - katar, ból głowy). Czy istnieje jakaś opcja, że mogłam zajść w ciążę? Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią objawy nie są typowe dla wczesnej ciąży. Dodatkowo, jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie, nie popija ich Pani sokiem grejpfrutowym ani alkoholem, nie występowały biegunki i torsje w przeciągu 3-4 godzin od zażycia to nie ma powodów do obaw. Ryzyko ciąży jest praktycznie równe zero.

Oczywiście dla całkowitej pewności może Pani wykonać test ciążowy. Wiarygodne wyniki uzyskuje się już 14 dni od ostatniego ryzykownego zbliżenia.

Dokuczające Pani objawy najprawdopodobniej mają podłoże internistyczne. Z tego względu zachęcałabym Panią do wizyty u lekarza rodzinnego, który uszczegółowi wywiad i zbada palpacyjnie brzuch, dzięki czemu będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat przyczyn występowania opisanych wyżej objawów.

Pozdrawiam