Mam depresję i zaburzenia lękowe - czy iść na leczenie do szpitala psychiatrycznego?

Witam! Mam prawie 17 lat. Chodzę do liceum. Cierpię na przewlekłą depresję i zaburzenia lękowe. Leczę się od listopada 2009 r. Przyjmuję leki (obecnie s****** 10 mg i r******** 1,5 mg). Niestety, często nie ma mnie w szkole. Boję się iść z powodu klasówki oraz późniejszego tłumaczenia, dlaczego mnie nie było. Poza tym jeden z nauczycieli w obecności uczniów mówił o mojej chorobie (cała rada pedagogiczna wie o moim problemie). Dlatego też zastanawiam się nad leczeniem w szpitalu psychiatrycznym. Jednak pani doktor odradza tę opcję, ponieważ uważa, że z pobytem w szpitalu nie poradzę sobie psychicznie. Ja jednak myślę, że jeśli nadal ma być tak, jak jest (opuszczanie szkoły), to lepiej iść do szpitala. Co robić?

ponad rok temu

Witam,
warto zawalczyć o pozostanie w szkole i leczenie ambulatoryjne, skoro Twój psychiatra uważa, że tak będzie lepiej w Twoim przypadku.
To normalne, że cała rada pedagogiczna wie o Twojej chorobie, ale ma to swoje plusy i minusy.
Dzięki temu z pewnością łagodniej patrzą na Twoje nieobecności, jak też dają Ci szansę na nadrobienie materiału.
Abyś mogła lepiej i bezpieczniej się poczuć, powinnaś skontaktować się z psychologiem i/lub pedagogiem szkolnym.
Sprawę o omawianiu Twojej choroby z innym uczniem powinnaś właśnie omówić z tego typu specjalistą szkolnym lub z dyrektorem.
Nauczyciel nigdy nie ma prawa do rozmawiania z uczniem na tematy innego ucznia!

Serdecznie pozdrawiam
Magdalena Boniuk