Mam małą nadżerkę i ciągłe infekcje, których nie mogę się pozbyć - co robić?

Witam, mam 22 lata, lekarz stwierdził u mnie małą nadżerkę. Mam mieć wykonane badanie cytologiczne, ale nie mogę go zrobić ze względu na infekcje, które powracają. Zaczęło się od upławów, swędzenia, pieczenia po stosunku, co za tym idzie również miałam bolesne stosunki. Raz nawet się zdarzyła niespodzianka, że podczas współżycia wyszło ze mnie "to co siedziało w środku" , a o czym nie wiedziałam. Były to kawałki wydzieliny w kolorze beżowym. Jest to dla mnie bardzo niekomfortowe i wstydliwe, ponieważ dbam i zawsze dbałam o higienę intymną. Zaznaczę jeszcze, że współżyję od 9-ciu miesięcy i mój obecny partner jest moim jedynym partnerem. Obawiam się badania cytologicznego, o ile w końcu mi się uda go zrobić, bo przy drugim podejściu również się nie udało, ze względu na powrót infekcji. Dostałam tym razem od lekarza bardzo dużą dawkę leków, w tym antybiotyk. Nie wiem czy to normalne, czy spowodowane nadżerką, czy może czymś innym, bardziej niepokojącym?

Redakcja abcZdrowie

Nie uściśliła Pani, jakiego typu są to infekcje. Przy leczeniu infekcji dróg rodnych istotne jest jednoczesne leczenie partnera.
U młodych kobiet często dochodzi do przesunięcia nabłonka kanału szyjki macicy na tarczę, co może imitować nadżerkę. Jest to jednak fizjologia (określana nazwą ektropia), zatem nie wymaga leczenia.

Nie znaczy to, że należy rezygnować z badania cytologicznego.