Mam prawie 13 lat, 162 cm wzrostu i ważę 64 kg. Jak schudnąć 10 kg?

Mam prawie 13 lat, 162 cm wzrostu i ważę 64 kg. Potrzebuję zrzucić ok. 10-14 kg. Pomóżcie, błagam!

ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze, dlatego powinnaś pomyśleć o właściwej diecie. Nie oznacza to, że popularne diety odchudzające (np. białkowa) będą dla Ciebie odpowiednie! Powinnaś przede wszystkim uświadomić sobie, że masa ciała i pożywienie wpływają na Twoje zdrowie obecnie i w przyszłości, dlatego warto o nie dbać.

Na początek musisz wiedzieć, że nie możesz nadmiernie ograniczać kalorii, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm potrzebuje pożywienie do prawidłowego funkcjonowania, rozwoju i wzrostu. Dodatkowo zmniejszając podaż kalorii zmniejszasz metabolizm, który jest odpowiedzialny za szybkość spalania energii.

Dlatego powinnaś regularnie dostarczać mu energii, co 2-3 godziny w postaci małych i lekkich posiłków. Ważne jest, aby spożywać śniadanie, które napędza metabolizm na cały dzień oraz dostarcza energii na długi czas, pamiętaj też o drugim śniadaniu, obiedzie, podwieczorku i kolacji. Pij duże ilości płynów, ale pamiętaj, żeby nie były to napoje gazowane i słodzone.

Więcej dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Równie ważna jest aktywność fizyczna. Pamiętaj, że dieta połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Twój organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia.

Pozdrawiam