Naderwanie więzadła wieszadłowego penisa podczas masturbacji

Mam problem z penisem, kiedyś podczas masturbacji (naginania członka od góry w pozycji leżącej) strzeliło mi coś, przeskoczyło i od tamtej pory mam uczucie "luzu". Członek jest mało stabilny zarówno w czasie erekcji, jak i spoczynku. Erekcje są słabsze. Moje pytania - co to mogło być? Czy może mieć to wpływ na erekcję, jeżeli nie było żadnego krwiaka ani ostrego bólu? Czy MRI penisa rozwieje moje wątpliwości? Czy MRI penisa ukaże również stan więzadeł procowatych i wieszadłowego?

Co to mogło być?

  • Być może doszło do zerwania lub naderwania więzadła wieszadłowego penisa. Trzeba na pewno w tej sprawie skonsultować się z urologiem. On po bezpośrednim badaniu określi co się konkretnie stało i jakie powinno być dalsze postępowanie.

Czy może mieć to wpływ na erekcję, jeżeli nie było żadnego krwiaka ani ostrego bólu?

  • Raczej nie, ale najlepiej, żeby w tej sprawie wypowiedział się dokładnie urolog po bezpośrednim badaniu, kiedy określi co konkretnego się wydarzyło.

Czy MRI penisa rozwieje moje wątpliwości? Czy MRI penisa ukaże również stan więzadeł procowatych i wieszadłowego?

  • Raczej to badanie nic nie wyjaśni, ale o określonych dodatkowych badaniach powinien zadecydować konsultujący urolog. Z reguły wystarczający jest wywiad i badanie fizykalne, aby określić obecny stan penisa. Być może w tym przypadku zaleci np. dodatkowo badanie USG.