Mam problem ze wzwodem z innymi dziewczynami niż moja była. Czy to stres?

Witam. Jestem 24-letnim mężczyzną i już od jakiegoś czasu boję się iść do łóżka z innymi dziewczynami. Miałem 3 sytuacje przy których nie miałem wzwodu. Nadal spotykam się ze swoją byłą dziewczyną, ponieważ z nią zawsze się udaje i nadal utrzymujemy jakiś tam kontakt. Nawet, gdy rozmawiam przez telefon, dostaję wzwodu i nawet na samą myśl o seksie z nią, lecz nie jesteśmy razem od pół roku. Jest to bardzo dziwne dla mnie. Myślałem, że to stres, ale każda sytuacja była w innych okolicznościach. Wiem, że jest to w mojej głowie i ciężko mi jest się przezwyciężyć. Penis osiąga pełny wzwód przy oglądaniu filmów pornograficznych. Tracę przez to wiarę w siebie, gdyż boję się kochać z innym dziewczynami. Byłem u seksuologa, który po zbadaniu mnie stwierdził, że wszystko jest ok, tylko że istnieje bariera, którą muszę przełamać. Polecił mi lekarstwa na polepszenie układu krwionośnego i tabletki wspomagające funkcje seksualne i uzupełnianie diety o specjalne składniki. Do tego miałem wziąć specjalny lek na 30 minut przed stosunkiem. Po udanym stosunku powtorzyć to 2,3 razy i później odstawić lek, a bariera zniknie. Wiem, że mój problem istnieje w mojej psychice. Czy jest jakikolowiek inny sposób, żeby to przezwyciężyć? Proszę o pomoc, pozdrawiam

Witam!

Wbrew pozorom, mężczyźni także potrzebują zaangażowania uczuciowego. Z byłą partnerką seks jest dla Pana satysfakcjonujący, natomiast nie potrafi się Pan przełamać względem innych kobiet. Moze Pan spróbować lepiej poznawać inne kobiety, angażować się w znajomości, a dopiero wtedy przystępować do podjęcia współżycia. Warto także, żeby podjął się Pan pracy nad swoimi problemami z psychologiem lub psychoterapeutą. Bariery psychiczne można pokonać. Terapia może być dla Pana możliwością odzyskania pewności siebie i pełnej sprawności seksualnej.

Pozdrawiam