Masturbacja od 12. roku życia a orgazm z partnerką

Witam, mam 22 lata. Od wczesnych lat młodosci około 12 lat masturbowałem sie z rózną czestotliwościa.Zdażało sie ze robiłem to kilka razy dziennie a zdazało ze nie robiłem tego przez miesiac.W ostatnich dwóch latach miałem okazjonalne partnerki i podczas próby odbycia z nimi stosunku nie osiagnałem pełnej erekcji albo w ogole jej nie osiągnąłem, a przy seksie oralnym mam wytrysk po minucie może dwóch.Wzody poranne są.Wiem ze to przez masturbacje, ale czasu nie cofne. Jak to wyleczyć??

Dzień dobry!

Sugerowanie właściwego sposobu leczenia wymaga pełniejszego zrozumienia sytuacji, dłuższej rozmowy, większej ilości informacji i przeprowadzenia badań diagnostycznych. Zazwyczaj jednak właściwym kierunkiem leczenia zaburzeń erekcji (być może wynikających z nawyków masturbacyjnych) jest psychoterapia i/ lub farmakoterapia. Proszę skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w Poradni Seksuologicznej.

Pozdrawiam!