Mąż chory na nerwicę lękowa?

Witam, piszę dlatego, iż mam pewien problem: mój mąż jest chory na nerwicę lękową, leczy się już drugi rok i był moment, że wszystko było OK, wydawał się być zdrowy, dawki leków też już były zmniejszane, myślałam, że jest już prawie zdrowy, aż do wczoraj, gdy weszłam do domu, zobaczyłam jak leży, położyłam się obok, a on się rozpłakał. Wtedy zrozumiałam, że to nie jest dla niego takie proste. Boję się o niego, wiem, że jest mu ciężko i chcę mu pomóc. Dodam, że ma 25 lat i bardzo to przeżywa, leki które w tej chwili bierze maja nazwę R***, bierze teraz po połowie tabletki. Proszę, doradźcie mi, jak mam mu pomóc. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Pani wsparcie i zrozumienie, gotowość do niesienia pomocy mężowi są dla niego bardzo ważne. Nie może Pani jednak pełnić roli terapeuty - malżeństwo opiera się na innych zasadach. Podstawową formą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, w szczególności poznawczo-behawioralna. W leczeniu nerwic pomagają również leki z grupy SSRI, jednak po ich odstawieniu lub przy próbie zmniejszenia dawki często dochodzi do nawrotu objawów.

Proszę spróbować zachęcić męża do rozpoczęcia psychoterapii.

Z pozdrowieniami