Lęk, ból w klatce, ból serca. Nerwica?

Witam, moje wątpliwości są co najmniej dziwne, ale mam problem, potrzebuję porady. Spotykałam się z chłopakiem, wszystko było OK, dopóki nie dowiedziałam się, że nie jestem jedyną kobietą w jego życiu (spotykał się i pisał również z kim innym). Dziwne jest to, że nie jestem na niego zła, na początku byłam i to nawet bardzo, lecz mi przeszło. W sumie, to on mi nic nie obiecywał (wszystko było w fazie "może"). Jakiś czas temu napisał do mnie esemesa z pytaniem, co u mnie, nic nie napisałam. Teraz myślę, że może warto napisać? I nie kończyć tak tego kontaktu (nie palić mostów). Nie wiem, jak to może być odebrane przez niego i jakie mogłyby być powody tego, że się do mnie odezwał? Po wizycie u Pani Psycholog doszłam do tego wniosku, że może warto utrzymać ten kontakt. To jest jedna z moich wątpliwości. Druga jest ważniejsza i poważniejsza - nie wiem, co się ze mną dzieje. Nie mogę spać, boję się zasypiać, jakby w łóżku miało mnie spotkać coś złego, czuję taki dziwny ból w klatce piersiowej, coś jakby mnie uciskało, i czasami jest tak, że nie mogę oddychać... Szybko się denerwuję, nawet błahymi sprawami, a w stresujących sytuacjach nie umiem sobie poradzić (dla mnie są stresujące, a tak naprawdę codzienne problemy każdego człowieka). Rano budzę się z ogromnym lękiem i serce mnie też boli. Czuję, jakbym na sercu miała jakąś piłkę, którą staram się "wypchnąć" z siebie, ale nie da się i cały czas wraca, jakbym się jej pozbyła, to mogłabym wreszcie odetchnąć. Co to może być? Nerwica? Jak sobie z tym poradzić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zaburzenia nerwicowe mogą przebiegać pod postacią objawów fizycznych, które mogą mieć niespecyficzny, zmienny charakter. Często należą do nich dolegliwości bólowe. Należy się jednak upewnić, że nie mają one podłoża somatycznego. W tym celu warto zgłosić się do lekarza rodzinnego. Dokładny wywiad i badanie lekarskie oraz ekg mogą pomóc w wyjaśnieniu tych watpliwości.

Objawy zaburzeń nerwicowych są związane z przeżywanym stresem, konfliktem między np. potrzebami i niemożnością ich spełnienia. Ze względu na to podłoże psychologiczne leczeniem przyczynowym jest psychoterapia.

Niestety, nie mogę pomóc w odpowiedzi na pytanie ,,czy warto utrzymywać kontakt z chłopakiem?". Powinna się Pani zastanowić, dlaczego ten kontakt jest dla Pani ważny, na jakich zasadach opierał się jego drugi związek, co ceni Pani w tym chłopaku. Na te pytania pomoże Pani zapewne odpowiedzieć psycholog, który lepiej zna problem.

Z pozdrowieniami