Mąż nie ma wzwodu. Czy to choroba czy kochanka?

Witam, mam troje dzieci - niedawno urodziłam córeczkę, mamy jeszcze dwóch synów. Mój mąż twierdzi, że jest chory i nie ma wzwodu. Kochamy się raz w miesiącu, nawet rzadziej. Ja mam 28 lat, a mój mąż 32. Mąż zdradził mnie dwa lata temu, chyba była to zdrada nie tylko fizyczna, ale też psychiczna. Teraz twierdzi, że jest chory, ale ja myślę, że to nie choroba, tylko kochanka...

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani.

Na pewnym etapie związku partnerzy nie potrzebują już tak częstych zbliżeń, jak wcześniej i jest to całkowicie normalne. Ważne jednak, aby była to Wasza wspólna decyzja. Nie sądzę, aby Pani mąż miał problemy z erekcją wynikające z kontaktów intymnych z kochanką. Bardziej prawdopodobne jest, że jego problemy mają podłoże psychogenne - stres związany z pracą, sytuacją w małżeństwie czy zwykłe przemeczenie powodują, że jego organizm nie funkcjonuje prawidłowo.