Dlaczego mąż nie chce się ze mną kochać po ciąży?

Jestem mężatką od 3 lat. Na początku nasze współżycie było bardzo udane i częste. Niestety z czasem to się zmieniło i nasze kontakty były rzadsze i sprowadzały się do razu albo dwóch w miesiącu. Powodem był brak wzwodu u mojego męża. Był u różnych lekarzy ale nikt nic nie wykrył. W końcu myślałam, że to z przemęczenia, stresu. Wreszcie zaczęłam obwiniać samą siebie i myśleć, że nie jest mną zainteresowany (jestem osobą atrakcyjną, zadbaną). Po wielu rozmowach i zapewnieniach, że to nie ja jestem przyczyną, nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Wreszcie zaszłam w ciążę i może na jego szczęście nie miałam ochoty na częste współżycie (wbrew powszechnej opinii). Zmieniło się to po ciąży. Dzidzia ma już 2 miesiące, a ja ciągle myślę o seksie. Niestety mój mąż nie. Ma trudności z podekscytowaniem się. Ja staram się jak mogę, pieszczę go, jestem wyrozumiała i cierpliwa, ale ta cierpliwość mi się kończy. Jak próbuję z nim rozmawiać, to twierdzi, że po prostu przechodzi taki okres i to nie jest moja wina (po ciąży został mi 1kg więc jestem w formie), że nadal mu się podobam i że wszystko jest ok. Ja jednak wiem i czuję, że nie jest. Ostatnio mi wyrzucił, że go stresuje i że nie powinnam naciskać. Staram się tego nie robić, ale moja cierpliwość też ma granice. Potrzebuje seksu, lubię go i dzięki niemu czuję się pożądana i atrakcyjna. Zwłaszcza po ciąży chce znów być jego kochanką, a nie tylko mamą i panią domu (jestem teraz na macierzyńskim). Jestem pewna, że mnie nie zdradza i dlatego czuje się jeszcze bardziej sfrustrowana. Co zrobić by mój mąż na nowo miał na mnie ochotę? Dodam, że w pracy się układa, nie mamy problemów finansowych, dziecko jest cudowne i pozwala nam na relaks i sen.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Możliwą przyczyną uchylania się od zbliżenia są kłopoty ze wzwodem, a wraz z nimi obawa o zmianę relacji partnerskiej wskutek nieudanego współżycia. Innym psychogennym czynnikiem jest stres, obecność nerwowych sytuacji, problemy osobiste.
W sferze organicznej brak erekcji może wywoływać nałogowe stosowanie używek, niewłaściwa dieta, ale i ogólne przemęczenie, przebyte choroby lub urazy.
Impotencja psychogenna najczęściej ustępuje po ustaniu powodujących ją czynników.
Jeżeli natomiast eliminacja wspomnianych okoliczności nie daje rezultatu, konieczna jest konsultacja ze specjalistą urologiem.
Przydatna może być również porada psychologa.

Pozdrawiam