Miałam raka - czy muszę być leczona hormonalnie ?

Mam 59 lat, miałam raka carcinoma ductaale in situ, który został usunięty chirurgicznie. Miałam robioną mammografię, jest wszystko w porządku. Zrobiono mi uzupełnienie do badania histopatologicznego, w którym wykazano RE i PR - odczyn negatywny w komponencie in situ. Mam do Pani doktor pytanie, czy będę poddana dodatkowemu leczeniu?

Z góry serdecznie dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Hormonoterapia raka piersi znacząco poprawia rokowanie i wydłuża czas przeżycia. Jednakże nie zawsze jest możliwa do zastosowania. Aby zastosować ten typ leczenia, konieczne jest stwierdzenie w badaniu histopatologicznym receptorów estrogenowych i progesteronowych.
Wówczas możliwe jest wdrożenie leczenia, w przeciwnym razie jego zastosowanie będzie nieefektywne.
Proponuję skonsultować problem z onkologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl