Miękki guzek pod mostkiem

Witam mam pytanie bo od pewnego momentu zauwazylem miekki guzek okolo 10cm ponizej mostka. Gdy go naciskam cos bulgocze w srodku. ogolnie nie odczuwalem wcale bolu gdy dotykam badz pracuje.. powieksza sie przy oddawaniu stolca. Do jakiego lekarza sie zglosiz po diagnoze. Czego unikac, jakie badania wykonac. prosze o pomoc,,

Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Takie objawy, lokalizacja i morfologia guzka sugerują występowanie przepukliny w kresie białej. Przepuklina wymaga leczenia operacyjnego i nie ma innego sposobu leczenia skutecznego. Aby postawić diagnozę czy to jest przepuklina czy nie wystarczające jest zwykłe badanie ręką przez chirurga.