Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Miesiączkowanie po anoreksji

Córka moja ma 20 lat.Miesiączkuje raz na 3 miesiące.Trzy lata (13-16 lat) chorowała na anoreksję.Nie chcę się leczyć.Proszę mi podpowiedzieć jakie badania musi zrobić.Czy powinna się leczyć u endokrynologa?Przez trzy lata (16-19 lat) brała tabletki antykoncepcyjne przepisane przez ginekologa.Teraz nic nie bierze i nie ma okresu.Obecnie ma prawidłowo wagę.Czy może organizm sam z czasem się "naprawi".Obawiam się, że córka będzie bezpłodna.Proszę o radę.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Myślę że warto zrobić generalny "przegląd" organizmu - skonsultować się z lekarzem poz by skierował na podstawowe badania i do endokrynologa (tak,to będzie dobry pomysł). Proszę rozważyć też konsultacje psychologiczne, gdyż niechęć do leczenia może wskazywać na dalsze autodestruktywne zachowanie (anoreksja jest autodestruktywna, zatem córka może mieć ku temu tendencje - warto to kontrolować i się tego pozbyć). Pozdrawiam

0

Witam,
jeśli miesiączkowanie nie wróciło do normy, na pewno warto byłoby skonsultować się z lekarzem ginekologiem-endokrynologiem. On pomoże przy wskazaniu ważnych do wykonania badań i w ustaleniu stosownego leczenia hormonalnego.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy