Miesiączkowanie po anoreksji

Córka moja ma 20 lat.Miesiączkuje raz na 3 miesiące.Trzy lata (13-16 lat) chorowała na anoreksję.Nie chcę się leczyć.Proszę mi podpowiedzieć jakie badania musi zrobić.Czy powinna się leczyć u endokrynologa?Przez trzy lata (16-19 lat) brała tabletki antykoncepcyjne przepisane przez ginekologa.Teraz nic nie bierze i nie ma okresu.Obecnie ma prawidłowo wagę.Czy może organizm sam z czasem się "naprawi".Obawiam się, że córka będzie bezpłodna.Proszę o radę.

Myślę że warto zrobić generalny "przegląd" organizmu - skonsultować się z lekarzem poz by skierował na podstawowe badania i do endokrynologa (tak,to będzie dobry pomysł). Proszę rozważyć też konsultacje psychologiczne, gdyż niechęć do leczenia może wskazywać na dalsze autodestruktywne zachowanie (anoreksja jest autodestruktywna, zatem córka może mieć ku temu tendencje - warto to kontrolować i się tego pozbyć). Pozdrawiam

Witam,
jeśli miesiączkowanie nie wróciło do normy, na pewno warto byłoby skonsultować się z lekarzem ginekologiem-endokrynologiem. On pomoże przy wskazaniu ważnych do wykonania badań i w ustaleniu stosownego leczenia hormonalnego.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl