Podejrzenie anoreksji u siostry

Witam! Mam 17 lat i mam młodszą siostrę o 2lata.Podejrzewam że jest anorektyczką.W ciągu roku schudła 10 kg. Ogranicza posiłki . Kiedy przy posiłku mama prosi ją aby zjadła więcej to reaguje krzykiem.Grozi że całkowicie nie będzie jadła.Mama nie może jej nakłonić do wizyty u lekarza.Całkowicie nie chce się leczyć.Proszę o radę jak nakłonić moją siostrę do leczenia?
17 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Trudno zmusić do leczenia osobę, która z całych sił się przed nim broni. Mimo to jednak, należy podjąć wszelkie kroki, aby siostra jak najszybciej skonsultowała się z psychologiem i lekarzem psychiatrą. Jeśli zdiagnozowana zostanie anoreksja, konieczne będzie podjęcie kompleksowego leczenia w porozumieniu z lekarzami, psychologiem i dietetykiem. Proponuję w pierwszej kolejności skonsultować się z psychologiem i poprosić o radę w kwestii nakłonienia siostry do wizyty.
pozdrawiam