Czy moja siostra ma anoreksję?

Witam, mam pytanie. Mam siostrę, która ma 8 lat, chodzi do 2 klasy, a waży tylko 15 kg. Jej problem z jedzeniem wygląda tak, gdy idzie do szkoły, zjada 2 gryzy kanapki lub parę łyżeczek płatków śniadaniowych. W szkole nie je, więc przynosi drugie śniadanie z powrotem do domu, zup nie je prawie wcale, a na drugie danie często zjada same ziemniaki, czasami mięso, zaznaczę też, że nie odmawia słodyczy, czy to mogą być niepokojące objawy. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

trudno mi stwierdzić, czy Twoja siostra ma anoreksję - z pewnością je zbyt mało i ma niedowagę.
Byłoby najlepiej, gdyby wasza Mama zgłosiła się wraz z Twoją siostrą do pediatry, który zaproponuje dalszą diagnostykę.

Z pozdrowieniami