Czy to początki anoreksji czy jakiegoś innego zaburzenia?

Ostatnio mój przyjaciel zauważył, że schudłam, ale oboje zwaliliśmy to na to, że codziennie chodzę na piechotę do szkoły i na duży wysiłek fizyczny. Chodzę do technikum na masażystę (6 pracowni masażu plus 3 godz. wf-u, najczęściej ćwiczymy wtedy na siłowni). Ale od tego czasu zaczął mnie obserwować. I stwierdził, że w szkole nic nie jem, ewentualnie piję colę lub wodę. A jak mu powiedziałam, że na śniadanie zjadam jedną kanapkę, to się zdenerwował i powiedział, że mam chyba jakieś problemy z jedzeniem. Dało mi to do myślenia. Faktycznie, nie ciągnie mnie do jedzenia, jem, bo mi mama każe, akurat teraz jest prawie cały czas w domu i pilnuje.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam  serdecznie,

na podstawie Twojego opisu trudno jest zarówno potwierdzić, jak i wykluczyć anoreksję.
Nie piszesz np. ile ważysz, co sądzisz o swojej masie ciała, czy chcesz się odchudzać.

Typowy dla anoreksji jest przede wszystkim lęk przed przytyciem oraz celowe ograniczanie posiłków w celu odchudzenia się. Można się również odchudzać poprzez narzucanie sobie intensywnych ćwiczeń, stosowanie środków przeczyszczających lub odwadniających.To odchudzanie powoduje zbyt niską masę ciała - znacznie poniżej normy, a mimo to - anorektyczka uważa, że jest zbyt gruba i powinna dalej się odchudzać. Efektem odchudzania jest zanik miesiączki.

Z pozdrowieniami