Mleko i refluks żołądka

Dlaczego nie mogę mleka pić pzry refluksie ,gdyż kwaśno mi w ustach się robi,skoro mleko jest w diecie refluksowej wskazane skoro działa zasadowo dlaczego mam kwaśność i po zjedzeniu banana zanika kwaśność spowodowana mlekiem ?.Nie wiem czym mam jeść jak to co smaczne to nie mogę.Dieta refluksowa mało pzryprawiona nie smaczna.Nie popieprzyć nie doprawić cebulką,wszystko mdłe i niesmaczne.Z_wa

Dzień dobry,

mleko w diecie przy refluksie żołądka jest wskazane ale w ograniczonych ilościach - tj. do 0,7 l mleka na dzień Spożycie większych ilości spowoduj wzmożone wydzielanie żołądkowe - uczucie kwaśnego smaku w ustach.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

mleko lub słodka śmietanka w małej ilości (1/3-1/2 szkl) mogą w trakcie pieczenia refluksowego ućmić objawy, ale niestety nie u wszystkich. Wszystkie pr. mleczne zawierają kazeinę, a trawienie białka zaczyna się w żołądku, czyli organizm zaczyna produkować też zwiększone ilości soku żołądkowego, który jeszcze nasila kwaśność lub pieczenie w przełyku. dieta refluksowa nie jest aż tak restrykcyjna, jak przy wrzodach żołądka, a już na pewno może być bardzo smaczna, to kwestia umiejętności kulinarnych i przyprawiania potraw solą i ziołami. Pieprz odpowiada za ostrość potrawy, a nie za jej smak. Pozdrawiam